Rezultatele selectiei realizate în CADRUL PROIECTULUI ERASMUS+ Spune Da educație digitale, NU abandonului școlar, mobilitate Croatia

Rezultatele selectiei realizate în CADRUL PROIECTULUI ERASMUS+ Spune Da educație digitale, NU abandonului școlar,  pentru mobilitatea Croația din perioada 20-24 februarie 2023 la cursul de formare : ”Play & Learn- digital education for 21st century”. Image_20221026_0001

Anunt selectie participanti la cursul de formare ”Play & Learn- digital education for 21st century”

În perioada 14 – 28 octombrie 2022 va avea loc selecția cadrelor didactice care vor face obiectul a 8 mobilități în Vukovar, Croatia pentru participarea  la cursul de formare ”Play & Learn- digital education for 21st century” în perioada 20 – 24 februarie 2023, conform calendarului atașat.Mobilitatea este cuprinsa in cadrul proiectului Erasmus+ Spune DA educatiei […]

A patra intalnire din cadrul proiectului Art Therapy for Autism-Velmiera, Letonia.

În cadrul proiectului Erasmus+ „Art Therapy  for Autism” No.2020-1-RO01-KA201-080184, în perioada 3-7 octombrie 2022 a avut loc în  Valmiera, Letonia, la școala speciala din localitate Valmieras Gaujas Krasta Vidusskola-Attistibas Centrs. Școala Gimnaziala Speciala Pașcani este coordonatoarea proiectului alături de școli din Turcia, Polonia, Macedonia de Nord, Grecia și Letonia, într-un proiect care își dorește să […]

Concurs ocuparea unui post pe catreda de profesor educator

Şcoala Gimnazială Specială Pașcani, judeţul Iași organizează concurs pentru ocuparea pe perioadă determinată a unui post de profesor educator. Mai multe detalii in fisierul atasat si la secretariatul scolii. anunt concurs site

Rezultate selectie dosare Erasmus+ Art Therapy for Autism, mobilitate Grecia 16/20.05.2022

rezultate selectie dosare

Archive