Noutati

Anunț privind selecția personalului didactic care va face obiectul mobilității în cadrul Erasmus+ Spune DA educatiei digitale, NU abandonului scolar! 2021-1-RO01-KA122-SCH-000035796

Școala Gimnaziala Speciala Pascani este aplicanta proiectului Spune DA educatiei digitale, NU abandonului scolar! 2021-1-RO01-KA122-SCH-000035796, finanţat de Uniunea Europeană, în  cadrul acțiunii cheie KA122-SCH proiecte pe termen scurt pentru moibilitatea cursanților și a personalului din învățământ ERASMUS+.

În perioada 15 – 21 martie 2022 va avea loc selecția cadrelor didactice care vor face obiectul a 6 mobilități în Barcelona, Spania pentru participarea la cursul de formare ”Digital Education Tools for Teachers”  în perioada 04 – 08 aprilie 2022, conform calendarului atasat in fisierul de mai jos.

Informații suplimentare referitoare la proiect și despre realizarea mobilității le puteți găsi la dna. Vezeteu Diana și dl. Barbir Andrei, iar depunerea dosarului de candidatură se va face la dna. Munteanu Sînziana, conform calendarului atașat.

 

Continut-dosar (1)

Anunt-selectie-participanti-Spune-DA-educatiei-digitale

Calendar-selectie-participanti-Spune-DA-educatie-digitale