Noutati

„Creatori de mărțișoare”

În perioada 1- 15 martie școala noastră participă la expoziția online cu tema „Creatori de mărțișoare”, organizată de editura internațională TWINKL, oferind elevilor ocazia de a-și arăta măiestria și creativitatea ca artizani de mărțișoare.

Toate mărțișoarele înscrise trebuie să respecte următoarele condiții:

  • să fie create manual de către elevii înscriși;
  • să fie lucrări originale;
  • să includă cel puțin un material reciclat;

Cele mai frumoase mărțișoare vor fi publicate pe paginile site-ului  www.twinkl.ro și vor putea fi descoperite de cititorii din întreaga lume.

Mai multe informații despre condițiile de participare  se găsesc pe pagina blogului https://www.twinkl.ro/blog/creatori-de-martisoare.

Școala noastră va trimite prin reprezentantul stabillit (profesor Tataru Alina Mihaela), imaginile centralizate cu creațiile copiilor din școală.

Unitatea școlară înscrisă și cadrele didactice implicate vor primi certificate de participare, precum și diplome editabile în format digital, pentru a le completa și distribui copiilor „creatori de mărțișoare”.