Noutati

Deschiderea anului școlar 2021-2022

O zi memorabilă pentru specialii de Pașcani care au avut astăzi onoarea de a avea în mijlocul lor oaspeți de seamă la festivitatea de deschidere a anului școlar 2021/2022.

Mulțumim pentru prezență domnului prefect al județului Iași, Grigoraș Marian, domnului deputat Muraru Alexandru, domnului președinte al Consiliului Județean Iași, Costel Alexe, doamnei inspector școlar general al județului Iași, profesor Antoci Luciana, domnului inspector școlar general adjunct Cristian Pravăț, domnului inspector școlar general adjunct Florentin Traian Ciobotaru, doamnei inspector pentru învățământul special și special integrat Raus Gabriela,doamnei inspector pentru management instituțional Condrea Gabriela, domnului inspector pentru management instituțional Iordachioaia Cristinel, doamnei inspector Dumitru Corina, domnului primar al municipiului Pașcani, Pintilie Marius, domnului viceprimar Rățoi Cristian, doamnelor și domnilor directori ai școlilor speciale din județul Iași, doamnei director a CJARAE Iași, Hardulea Anca, reprezentanților Centrelor de Servicii Sociale din Pașcani, reprezentanților Consiliului de Administrație al școlii.

Mulțumim pentru parteneriatul viabil pe care îl dezvoltăm an de an cu părinții și educatorii din centrele de servicii sociale  CSS „Sf. Nicolae”,  CSS „Sf. Stelian” și CSS „          Mihail Sadoveanu”

Ne dorim să scriem împreună un nou capitol din povestea specialilor de Pașcani, cu experiențe autentice de învățare care să contribuie în mod vizibil la dezvoltarea fiecărui elev.