Noutati

Procedura selectie mobilitate Grecia, Kavala, 16-20.05.2022

Școala Gimnazială Specială Pașcani este coordonatoarea Proiectului Erasmus+ KA201, parteneriate strategice cu titlul „Art Therapy for Autism” cu parteneri din Turcia, Grecia, Polonia, Macedonia de Nord și Letonia.

În perioada 07-15.04.2022 se va desfasura  selecția cadrelor didactice care vor face obiectul a patru mobilități în Grecia, Kavala, 16-20.05.2022 conform calendarului atașat, pentru a treia intalnire prevazuta in cadrul proiectului Erasmus+ coordonat de institutia noastra.

Informații suplimentare referitoare la proiect și la realizarea mobilității le puteți găsi la dl. prof. Barbir Andrei, iar depunerea dosarului de candidatură se va face la dna. as. soc. Hobinca Mihaela conform calendarului atașat.

Anunt si calendarul selectiei participantilor.

Continutul-dosarului-de-candidatura-si-anexele-necesare

Criterii si conditii de selectie a grupului tinta