Noutati

Reluarea procedurii de selectie a cadrelor didactice care vor face deplasarea in Macedonia de nord, deplasare prevazuta in cadrul proiectului Erasmus+ Art Therapy for Autism

Școala Gimnazială Specială Pașcani este coordonatoarea Proiectului Erasmus+ KA201, parteneriate strategice cu titlul „Art Therapy for Autism” cu parteneri din Turcia, Grecia, Polonia, Macedonia de Nord și Letonia.

În perioada 21-28.01.2022 se va relua  selecția cadrelor didactice care vor face obiectul mobilități în Macedonia de Nord de pe 21.02.2022 până pe 25.02.2022, conform calendarului atașat la  scoala Posebno osnovno uciliste “d-r Zlatan Sremec “-Skopje.

Informații suplimentare referitoare la proiect și la realizarea mobilității le puteți găsi la dl. prof. Barbir Andrei, iar depunerea dosarului de candidatură se va face la dna. as. soc. Hobinca Mihaela conform calendarului atașat.

Anunt si calendarul selectiei participantilor.

Continutul-dosarului-de-candidatura-si-anexele-necesare

Criterii si conditii de selectie a grupului tinta