Noutati

Simpozionul județean ,, Alaturi de copilul cu autism să-l cunoaștem mai bine, să-l ajutăm mai mult!” 1 aprilie 2019

Școala Gimnazială Specială Pașcani, are placerea de a vă invita la Simpozionul județean ,, Alaturi de copilul cu autism să-l cunoaștem mai bine, să-l ajutăm mai mult!” in data de 1 aprilie, ora 12.30.

Scopul simpozionului:
Prezentarea unor modalități de intervenție în terapia copilului cu autism, de către specialiști ai Școlii Gimnaziale Speciale Pașcani, de către specialiști din ONG-uri sau din alte instituții, părinți, prezentări ce vor contribui în mod deosebit la un schimb de experiență real între persoanele participante, pentru o cunoaștere mai bună a caracteristicilor tulburării și a modalităților de abordare a terapiei recuperatorii a fiecărui elev în parte.
Grupul ţintă căruia se adresează simpozionul:
cadrelor didactice din învăţământul preuniversitar din unităţile şcolare din învățământul special și special integrat și din unitățile școlare din învățământul de masă
specialiștilor, terapeuților din ONG-uri;
părinților copiilor cu autism;
oricărei persoană interesată de această problematică.